Китайські автомобілі

Китайські автомобільні номери коштують дорожче самих машин

Китаєць придбав автомобільний номер на аукціоні за 14 600 доларів

Москва, 26 березня - АиФ-Москва. Новий рекорд по самій високій вартості автомобільних номерів встановлений в Китаї - автомобіліст із Шанхая виклав за заповітні «залізяки» на аукціоні 91 898 юанів (близько 14 600 доларів). За ці гроші можна купити автомобіль із середнього цінового сегмента або три бюджетні машини.

Як не дивно, це не була гонитва за «красивим» номером. Як повідомляється на порталі ChinaDaily, справа в тому, що влада Шанхаю в рамках боротьби з пробками і підтримки екології обмежили кількість автомобільних реєстраційних знаків. Бажаючий зареєструвати свій автомобіль подає заявку на аукціон і чекає нова пропозиція. Таким чином, в місяць в Шанхаї на облік встає близько 8 000 машин.

Попередній рекорд вартості автомобільного номера становив близько 9 300 доларів. Автомобілісти дуже незадоволені цією ситуацією, оскільки влада ніяк не регулюють ціни на автомобільні номери. Чиновники у свою чергу обмежуються рекомендаціями продавцям установлювати розумні ціни.

Подібна система продажу державних реєстраційних знаків на аукціонах практикується у Великобританії, але там ціни більше Завіт від комбінації цифр і букв, а прості номери стоять цілком розумних грошей.

Події та акції